Вікісховище:Вікі любить Африку 2015/ЧаПи

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of a page Commons:Wiki Loves Africa 2015/FAQ and the translation is 100% complete. Changes to the translation template, respectively the source language can be submitted through Commons:Wiki Loves Africa 2015/FAQ and have to be approved by a translation administrator.

Що таке «Вікі любить Африку»?

Вікі любить Африку (ВЛА) — це публічний щорічний фотоконкурс, на який люди з усієї Африки можуть подавати медіафайли (фотографії, відео- та аудіофайли) на Вікісховище про своє середовище для використання у Вікіпедії та інших проектах Фонду Вікімедіа.
«Вікі любить Африку» особливо заохочує учасників подавати на конкурс медіафайли, що ілюструють конкретну тему, визначену для цього року. Кожного року тема змінюється і може включати будь-яку універсальну, візуально багато і культурно специфічну тематику (наприклад, ринки, обряди посвячення, фестивалі, публічне мистецтво, кухня, природна історія, міське життя, щоденне життя, визначні особистості тощо).
Темою фотоконкурсу за 2015 рік буде «Вікі любить африканську традиційну моду і оздоби». Тематичною сферою конкурсу буде: подання медіафайлів, що покривають традиційний одяг і моду; особливо нас цікавить мода, що визначається локальними культурними впливами і визначає тканину, стилі, способи загортання і завішування тощо. Ця тема включатиме оздоби, до яких належать визначена культурою біжутерія, макіяж, типи зачісок, тканини і плетені матеріали.
Цей проект є двомісячним конкурсом, що розпочнеться 1-го жовтня і завершиться 30-го листопада 2015 року.
Цей проект діятиме на всьому континенті. Однак деякі конкретні дії (навчання, зв'язки з громадськістю тощо) відбуватимуться на рівні окремих країн із національними організаторами. Цей проект також включатиме конкурс на найкращий медіафайл континентального рівня, із відповідною церемонією нагородження та призами.

Що відбудеться з фотографіями після завантаження?

Усі зображення чи інші медіафайли, що використовуються у Вікіпедії, завантажуються на веб-сайт під назвою Вікісховище. Це велика і прекрасна база даних для зображень, аудіо- та відеофайлів. Усі ці медіафайли публікуються під вільними ліцензіями — це означає, що їх може використовувати будь-хто за умови зазначення авторства фотографії чи іншого медіафайлу і збереження вільного статусу (тобто при публікації під тією ж ліцензією). Більше інформації про політику ліцензування на Вікісховищі можна отримати тут.

Хто цим займається?

«Вікі любить Африку» організовується спільнотою Вікімедіа за підтримки від відповідних локальних регіональних відділень Вікімедіа чи груп користувачів (якщо такі існують у певній місцевості).
Управлінням виданням 2015 року займаються:

Як мені взяти участь?

Це по-справжньому просто, легко і весело! Взяти участь можна двома способами
  • Можете взяти участь у самому конкурсі. Вхопіть свою камеру (або будь-який відповідний пристрій) і робіть фото. Завантажуйте!
  • Можливо, Ви захочете взяти участь у локальній організації заходів. У цьому випадку, будь ласка, перегляньте інформацію про локальні заходи і ЧаПи для організаторів

Які технічні вимоги до зображень?

Немає жодних загальних технічних вимог до зображень. Усі виконані учасником конкурсу фото, що відповідають усім іншим базовим правилам і перебувають у межах тематичної сфери Вікісховища, візьмуть участь у конкурсі, оскільки основною ціллю фотоконкурсу «Вікі любить Африку» є накопичення стількох корисних для Вікіпедії зображень, скільки вдасться зібрати. Якість зображень є істотною для успіху Ваших зображень і конкурсу загалом. Підказки й різні хитрощі щодо того, як виконати зображення доброї якості, можна прочитати в цих настановах:

Яке програмне забезпечення використовуватиметься для завантаження зображень?

Ми використовуватимемо Майстер завантаження, спрощений спеціально накладеною програмою для конкурсу «Вікі любить Африку».
Зображення можна завантажувати й за допомогою інших інструментів (напр., Commonist), але це вимагає додаткових знань вікірозмітки та й самого Вікісховища.
Щоб завантажувати зображення, будь ласка, користуйтесь цим посиланням

Як позначати зображення?

Усі зображення, завантажені через Майстер завантажень, потраплять у категорію Category:Images from Wiki Loves Africa 2015. Якщо Ви не використовуєте Майстер завантажень, будь ласка, додавайте шаблон {{Wiki Loves Africa 2015}} до файлів, щоб ми могли ідентифікувати зображення як таке, що бере участь у конкурсі.

Де відбуватимуться спеціальні заходи?

Ми сподіваємось, що заходи проводитимуться в декількох країнах. Зазвичай це можуть бути конференції для ознайомлення з Вікісховищем, організовані компанії з полювання за фото, або сесії масового завантаження.
Клацніть тут, щоб отримати більше інформації та зв'язатись із локальними організаторами.

Як мені зв'язатись з вами?

Бажано, щоб Ви залишили повідомлення на сторінці обговорення: Commons:Wiki Loves Africa/Help desk
В іншому разі...
  • wla-fr @ wikimedia.org — французькою
  • wla-en @ wikimedia.org — англійською
  • wla-ar @ wikimedia.org — арабською

Хто підтримує і фінансує конкурс «Вікі любить Африку»?

«Вікі любить Африку» підтримується проектом WikiAfrica в Африканському центрі і фінансується Фондом Вікімедіа.

Які правила конкурсу?

Є лише декілька простих правил для участі у фотоконкурсі «Вікі любить Африку»:

Прийнятні файли

  • Усі фото, що беруть участь у змаганні, мають бути зроблені користувачами, які їх завантажили. Вони можуть бути такими, що були завантажені користувачем окремо, або протягом зареєстрованої сесії масового завантаження;
  • Завантаження виконуються лише в жовтні та листопаді. Однак створені вони могли бути будь-коли; наприклад, історичні фотографії можна подавати конкурс, якщо Ви володієте авторськими правами на них.
  • Ви повинні опублікувати таке зображення під вільною ліцензією, або передати його в суспільне надбання. Бажаною ліцензією, яку використовує Майстер завантаження, є Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 CC-BY-SA 4.0;
  • Усі прийнятні зображення повинні потрапляти до категорії конкурсу «Вікі любить Африку» 2015. Таку категорію можна додати під час завантаження. Ідентифікація виконується шляхом додавання до сторінки опису зображення цієї категорії: [[category:Images from Wiki Loves Africa 2015]];
  • Учасники повинні зареєструватись на Вікісховищі та увімкнути можливість надсилання до них електронної пошти, щоб з ними можна було зв'язатися в разі присудження якогось призу.

Неприйнятні файли

  • Нефотографічні твори, такі як малюнки чи твори, повністю згенеровані за допомогою комп'ютерної графіки
  • Фотографії, що вже перебувають на Вікісховищі (тобто повторне завантаження заборонене)
  • Оскільки зображення зберігатимуться на Вікісховищі, всі вони повинні перебувати в межах тематичної сфери Вікісховища. Будь-яке зображення, що виходить за межі цієї сфери, буде дискваліфіковане, і може бути вилучене з Вікісховища без додаткового повідомлення.
  • Будь-які зображення чи файли із вбудованими водяними знаками чи підписами прийняті не будуть.

Суддівські критерії

Журі оцінюватиме окремі зображення за такими критеріями (порядок не має значення):
  • Технічна якість
  • Оригінальність
  • Потенційна користь і загальна цінність зображення (включно з його ліцензуванням) для проектів Вікімедіа

Склад журі

  • Оґантаймгін .А. ЕРАЙО — художник, фотограф-документаліст і фотожурналіст-фрілансер. Народився у Лагосі, закінчив політехніку в Аучі, штат Едо, у 2000 році закінчив магістратуру з живопису. Має аспірантський диплом з освіти. Додатково вивчав фотографію в Нігерійському інституті журналістики. Є отримувачем нагороди за заслуги від нігерійського штату Буена (2002). Підтримував багато різних гуртків і семінарів з мистецтва й фотографії в Лагоському університеті, спонсором яких був мистецький фонд Omooba Yemisi Shyllon або Мистецька галерея Greenhouse. Він був членом журі у Фонді Ufuk Dialogue та організатором проекту «Мистецтво для миру» в Туреччині. Він задокументував більшість фестивалів, що швидко зникають, у Нігерії та в республіці Бенін. Він зробив понад 55 тисяч природних фотознімків культурних фестивалів у Нігерії.
  • Сільван БУАССЕЛЬ — розробник і вікімедієць, зараз працює як системний адміністратор та адміністратор мережі у Вікімедіа Франція. Проживаючи в Парижі у Франції, він є «бретонцем», а тому дуже турбується про мовне розмаїття. Він пристрасно любить бути залученим у вільне поширення знань.
  • Сівар ГОРЧАНІ ЗАРРУК — індустріальний інженер з хімії, із пристрастю до фотографії та написання блогів. Вона є членом декількох асоціацій та фотографічних клубів, зацікавлена в журналістиці за місцем проживання, OpenGov, вільному програмному забезпеченні, та в туніській спадщині. Twitter: Siwar_h і блог: http://siwar-horchani.blogspot.fr
  • Фанта КОНЕ (@fantastyck), називає себе Цифровою Дівчинкою. Комп'ютерний інженер, а також автор блоку на тематику моди, модель, вона об'єднала ці дві тематичні області для співучасті в створенні веб-журналу Fall in mode, який було названо найкращим виданням про моду в Кот-д'Івуарі 2015 року. Фанта є також художнім директором журналу Fall in mode.
  • Жак КУАУ — професійний фотограф, який, разом із блогерами та друзями, вирішив відвідати різні міста Кот-д'Івуару в пошуках чоловіків та жінок, здатних надати реальні й прагматичні рішення проблем їхніх спільнот. Історія їхніх пригод із січня 2015 року доступна на веб-сайті helloafrika.net. Жак є також співзасновником Групи користувачів Вікімедіа «Кот-д'Івуар».
  • Хабіб Мгенні — досвідчений вікіпедист та вікімедієць, фотограф-аматор і завантажувач файлів на Вікісховище. Веде дуже активну діяльність у Групі користувачів «Вікімедіа Туніс». Він також був членом журі «Вікімедіа любить Африку» 2014 року. Контакт: http://about.me/habibmhenni
  • Самсон Нґуменаве — геоінформатик та фотограф-аматор з Уганди. Вікіпедист-початківець, який приєднався до Вікіпедії 2015 року під іменем користувача Ngumenawe
  • Єтті ОҐУННУБІ (Yetty D) — професіоналка в індустрії моди й мистецтва в Лондоні та Нігерії (де вона мешкає). Єтті — це леді з багатьма талантами, здатна виконувати багато різних завдань. Цитуючи її, «Моєю основною ціллю є допомога із закріпленням місця африканської індустрії моди у світі, оскільки мода — це моя пристрасть, а Африка — мій дім. Є так багато невиявлених креативних людей з багатьма талантами в Африці, яких треба виявити. Моїм завданням є розкриття таких людей.». Вона є також головою відділу зв'язків з громадськістю в AFWL & AFWN 2015, креативним директором і власником марки Yetty D / Revolution by Yetty D, базованої в Лондоні, веде свій власний бізнес по консультації щодо зв'язків з громадськістю та брендингу. Роками вона успішно організовувала щорічну подію в світі моди, названу на честь її марки, співпродюсувала телевізійне шоу «Uber Africa Unmasked», працювала редактором на тематику моди в журналах Outlook, Side View, запустила веб-сайт моди в Нігерії тощо.
  • Селін Рабу — вікіпедистка-початківець (менш як 3 роки!), а також член Вікімедіа Франція. Вона поєднує свою діяльність як фотографа, свою пристрать до культурної спадщини, і зацікавлення у співпраці через проекти Вікімедіа. Також вона була членом журі конкурсу «Вікі любить пам'ятки» у Франції і допомогла розробити фотопосібник «Вікі любить Африку» 2015 року. Контакт: celine.rabaud@wikimedia.fr
  • Пол Вайнберг — фотограф-документаліст, кінорежисер, письменник, куратор, освітянин та архіваріус із Південної Африки. Розпочав свою кар'єру з роботи на неприбуткові організації в Південній Африці та фотографування поточних подій для новинних агенцій та зарубіжних газет. Був членом-засновником Afrapix і South — колективних фотоагенцій, що отримали місцеве й міжнародне визнання за свою безкомпромісну роль у документуванні апартеїду та народного спротиву йому. Він створив великий загал творів, який зображує різних людей, культури та людські середовища «поза заголовками», зокрема — стійке залучення до життя тубільних народів у південній Африці, особливо в сільських місцевостях. Він навчав мистецтву фотографії у Центрі документальних досліджень в Університеті Дюка в США, і має ступінь магістра від цього ж університету. Зараз він є старшим куратором галереї Центру африканських досліджень в Кейптаунському університеті, і веде лекції на тему документального мистецтва в цьому ж університеті. Вайнберг, спільно з Девідом Ґолдблаттом, заснував Нагороду імені Ернеста Коула за креативну фотографію у південній Африці. http://www.paulweinberg.co.za.
  • 1-й приз: Samsung Galaxy Tab S 8.4 + опублікована в Африці книга + таємні подарунки з Wikimedia Store + роздруківка зображення-переможця
  • 2-й приз: подарунковий ваучер Amazon на $300 + опублікована в Африці книга + таємні подарунки з Wikimedia Store + роздруківка зображення, яке зайняло 2-ге місце
  • 3-й приз: подарунковий ваучер Amazon на $200 + опублікована в Африці книга + таємні подарунки з Wikimedia Store + роздруківка зображення, яке зайняло 3-тє місце
  • Приз від спільноти: подарунковий ваучер Amazon на $200 + опублікована в Африці книга + таємні подарунки з Wikimedia Store + роздруківка зображення, яке здобуло приз від спільноти

Переможці

Буде 4 зображення-переможці, яких буде оголошено наприкінці січня 2016!

Невеличке доповнення

Організатори фотоконкурсу «Вікі любить Африку» залишають за собою право змінювати ці правила або й скасовувати весь конкурс на власний розсуд, навіть після того, як він вже почався. Організатори не приймають жодної відповідальності за надання спонсорами будь-яких призів, і в будь-якому разі не несуть жодної юридичної відповідальності, пов'язаної з цим конкурсом. Ані правила, ані будь-яка інша інформація на цих сторінках не створюють будь-яких юридичних зобов'язань з боку організаторів. Представники журі та співробітники Африканського центру не мають права на отримання будь-якої нагороди (хоча вони, звісно, заохочуються до завантаження зображень на Вікісховище).